Různé dny, různá místa, různé atrakce. Den dětí je za dveřmi!

JIŽNÍ ČECHY – Oslavy dne dětí probíhají stejně jako kdysi v různé dny. První den dětí se slavil v roce 1857 a šlo o druhou červnovou neděli. V roce 1950 se posunul na 23. duben a 1. červen byl vybrán až v roce 1949. Kdy to bude u vás? Pojďme se podívat do několika jihočeských měst.

Městská knihovna v Českém Krumlově si pro Den dětí a hraček vybrala 26. květen. V čase od 16.30 hodin ji můžete navštívit se svou nejmilejší hračkou. Užijte si den s vašimi plyšáky, autíčky a dalšími kamarády!

Soutěžit o sladké odměny budete 27. května od 13. hodin v areálu Památníku Jana Žižky v Trocnově. Kromě divadla, písniček, skákacích hradů a tanečních vystoupení vás čeká i Klubíčko pohádek Marešovy divadelní společnosti.

Do amfiteátru v Tismenickém údolí v Táboře se vydejte 28. května ve 14 hodin. Poznáte Čerta a Káču, vydáte se na výlet s Ferdou mravencem a můžete i zkusit horolezeckou stěnu.

V Českých Budějovicích budou 1. června oslavy hned dvě! Ta první vypukne v 15 hodin na Sokolském ostrově. Nezmeškejte cirkus, pohádky, ani možnost vyzkoušet si paddleboard! Když budete dostatečně rychlí, stihnete ještě v 16 hodin střelbu z luku, nebo skákání v pytli v areálu VŠTE v Okružní ulici. Psí závody, překážková dráha a další soutěže vás neminou 2. června v 15 hodin u Malého jezu a 4. června v 11 hodin se vydejte do Obchodního centra ve Čtyřech Dvorech, které ovládnou Šmoulové.

Zámecký park v Třeboni pořádá oslavu 2. června. Začnete v 17 hodin pohádkou a potom si tam můžete i zasoutěžit.