Prohlédněte si zrekonstruovaný Legiovlak!

JINDŘICHŮV HRADEC – Už jste slyšeli o Legiovlaku? Teď ho v Jindřichově Hradci i uvidíte! Věrná replika legionářského vlaku vás zavede do let 1918-1920, kdy jím po Transsibiřské magistrále cestovali českoslovenští legionáři. Zrekonstruované vybavení doplňují i legionáři v dobových stejnokrojích a originální exponáty.

Máte povědomí o zásluhách legionářů na vzniku samostatného československého státu? Pokud toho o československých legiích mnoho nevíte, doplňte si své znalosti právě zde. Za tímto účelem byl totiž tento ambiciózní projekt Československé obce legionářské vytvořen. Legiovlak se skládá ze čtrnácti zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce československých legionářů přepravily v letech 1918-1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského, ubytovacího a dvou plošinových vozů.

Přijďte se podívat na věrnou rekonstrukci vybavení, legionáře v dobových stejnokrojích, ale i originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii československých legií. Na nádraží v Jindřichově Hradci bude Legiovlak zdarma přístupný od 30. května do 4. června.