Půlmaraton v Českých Budějovicích opět omezí dopravu

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Už po jedenácté českobudějovické ulice zaplní půlmaratonci. Z náměstí Přemysla Otakara II. odstartují v sobotu 3. června. Obyvatelé, ale i návštěvníci města se tak musí připravit na některá omezení. Ta se dotknou také městské hromadné dopravy.

„I letošní ročník budou, v zájmu bezpečnosti běžců, fandících diváků, ale i kvůli zabezpečení plynulosti dopravy, provázet nezbytná dopravní omezení po celé trase půlmaratonu. V souvislosti s ním dojde také k výlukám městské hromadné dopravy v centru města a jeho okolí,“ sdělila mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Brůha Welzlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podrobné informace o výlukách městské hromadné dopravy jsou uvedeny na stránkách dopravního podniku (zde), na lince 720 820 820 nebo přímo na autobusových a trolejbusových zastávkách.

Detailnější informace k trase závodu, uzavírkám, zákazům zastavení a možnostem vjezdu a výjezdu z omezených oblastí najdete zde.