Jindřichův Hradec pomůže zaplatit dokumenty pro provoz úzkokolejky

Jindřichohradecké místní dráhy - parní vlak (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Město Jindřichův Hradec poskytne z Nadačního fondu pro rozvoj města celkem sto padesát tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených se zajištěním osvědčení provozovatele dráhy pro společnost Správa úzkokolejných drah. Úzkokolejka by pak znovu mohla vyjet na podzim letošního roku.

Město bude peníze na potřebné dílčí úřední kroky k získání oprávnění provozovatele dráhy společnosti vyplácet postupně až na základě jasně doložených úkonů. „Město nemůže financovat všechno, ale k rozumným věcem se rádi připojíme. Pokud se společnosti Správa úzkokolejných drah podaří oprávnění trať provozovat získat, bude to zásadní pro to, aby se mohl následně najít i dopravce. Jde o důležitý dílčí krok,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Starosta Jindřichova Hradce také řekl, že pokud půjde vše dobře, mohlo by být povolení pro provozovatele dráhy, které probíhá u Drážního úřadu, vyřízené v polovině srpna. Reálná je pak možnost, že by úzkokolejka znovu vyjela na podzim letošního roku.

Společnost Správa úzkokolejných drah je dceřinou společností Jindřichohradeckých místních drah s tím, že v ní nefigurují bývalí majitelé úzkokolejky, ale insolvenční správkyně.