Svezte se speciálními vlaky u příležitosti významného výročí

TÝN NAD VLTAVOU – Víte, jak stará je trať z Číčenic do Týna? Už 125 let! Přijďte se v rámci oslav svézt speciálními vlaky! Motoráček, retrorychlík, nebo okružní jízda retrobusem jistě vaše děti pobaví. Prohlédnete si společně věrnou repliku legionářského vlaku z let 1918-1920?

Když se řekne „Kafemlejnek“, nemusíte hned myslet na kávu. Stejný název má totiž i parní lokomotiva, která bude součástí zvláštního vlaku vypraveného z Českých Budějovic přes Vodňany, Číčenice, Temelín do Týna nad Vltavou. Tento vlak bude po celý den obsluhovat úsek z Týna nad Vltavou do Temelína a zpět. Večer se pak touto soupravou vrátíte přes Vodňany zpět do Českých Budějovic. Chcete se svézt motoráčkem? Bude zajišťovat obsluhu celé tratě na přípojné vlaky v Číčenicích a pochází z řady 810. Víte, jak se mu říkalo? Orchestrion! Přijdete z Prahy, Benešova, Tábora nebo Milevska? V tom případě se seznámíte s „Hydrou“! Speciální retrorychlík s motorovým vozem řady 854 tohoto názvu jste možná viděli v čele slavného rychlíku Vindobona do Vídně. A chcete-li lépe poznat město, je pro vás připravena okružní jízda retrobusem Karosa.

Co vás čeká na nádraží v Týně nad Vltavou? Tak třeba zajímavá expozice Legiovlaku, prohlédnete si tu i lokomotivy společností České dráhy, ČD Cargo a motorový vůz GW Train Regio. A ti zdatnější jistě neodolají možnosti zkusit si jízdu na šlapací drezíně. Oslavy 125. výročí tratě Číčenice-Týn nad Vltavou začínají 10. června v 9 hodin.