Žena uvěřila legendě o napadeném účtu. Přišla o dvě stě tisíc korun

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Táborští policisté řeší další podvod, týkající se bankovního účtu. Neznámý volající tvrdil ženě do telefonu, že má napadený účet. Ta byla přesvědčená, že mluví s pracovníkem banky. Po provedení několika úkonů podvedená žena přišla o dvě stě tisíc korun.

O případu informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná. „Žena ve středním věku uvěřila neznámému volajícímu, který se vydával za úředníka banky a tvrdil jí, že má napadený účet. Smyšlenou legendu ji potvrdila i další údajná pracovnice banky,“ uvedla policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podvodník přesvědčil ženu, aby si do svého mobilního telefonu nainstalovala aplikaci pro vzdálený přístup a dále, aby se přihlásila do svého internetového bankovnictví. „Podvedená žena byla přesvědčená o tom, že skutečně komunikuje s pracovníkem banky, a tak udělala vše, co po ní žádal. Následně pachatel provedl s jejím vědomím čtyři platby z jejího účtu. Internetový podvodník svým protiprávním jednáním vylákal od důvěřivé ženy částku přesahující dvě stě tisíc korun,“ sdělila Pokorná.