Most přes dálnici D3 v příměstské části Tábora Záluží bude dlouhodobě uzavřen

most Záluží (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBORSKO – Na trase mezi Táborem a Mladou Vožicí musí řidiči počítat s uzavírkou. V příměstské části Záluží bude totiž až do podzimu uzavřen most přes dálnici D3. Bude tedy třeba využít objízdné trasy. Ty se samozřejmě budou týkat i autobusů městské hromadné dopravy. Z tohoto důvodu dojde i ke změnám umístění zastávek.

O uzavírce informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák. „Stavba, která začne v pondělí 12. června 2023, bude mít za následek úplnou obousměrnou uzavírku silnice II/137 v místě mostu. Potrvá zhruba pět a půl měsíce do 26. listopadu 2023,“ objasnil mluvčí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě starého mostu vyroste nový. „Pozitivní zprávou je, že součástí bude i chodník a cyklostezka. Součástí výstavby bude nové vozovkové souvrství, provedení izolace, záchytného bezpečnostního systému a oprava objízdných tras,“ doplnil Dvořák.

Řidiči musejí počítat s řadou omezení. „Stavbu mostu nelze technologicky provádět tak, že by byl uzavřen na silnici II/137 vždy pouze jeden jízdní pruh. V rámci stavby dojde k úplné demolici stávajícího mostu za úplné uzavírky dálnice D3,“ zkonstatoval mluvčí táborské radnice. S uzavírkou je třeba počítat v termínu 17. června 2023 od 19:00 hodin až 18. června 2023 do 9:00 hodin. Dále v průběhu výstavby nového mostu bude docházet k dalším omezením provozu dálnice D3, které již nebudou mít za následek její úplné uzavření.

Objízdné trasy

Objízdná trasa pro běžnou dopravu ve směru Tábor – Mladá Vožice povede přes Čekanice směrem na Jeníčkovu Lhotu do Hlinice s napojením zpět na silnici II/137. V opačném směru Mladá Vožice – Tábor řidiči zvolí objízdnou trasa z Ratibořských Hor přes Dobronice u Chýnova na silnici I/19 (Chýnov-Tábor).

Objízdná trasa pro autobusy MHD i linkové autobusy povede přes sousední most (napojený na komunikaci do školního statku Měšice) přes Záluží obousměrně. Obousměrně nebude obsluhována zastávka Tábor, Záluží u mostu. Ve směru autobusové nádraží bude umístěna náhradní zastávka v Záluží do prostoru v blízkosti stacionáře Klíček.