Neobvyklý policejní případ: V Třeboni někdo ukradl osm bonsají

bonsaje (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Třeboňští policisté šetří neobvyklý případ, a to odcizení osmi kusů bonsají. Bonsaje ukradl dosud neznámý pachatel z jedné ze zahrad v Třeboni. Policisté žádají občany, kteří by mohli k této krádeži poskytnout jakoukoliv informaci, aby tak učinili.

Bonsaje byly podle informací policie odcizeny v době od středy 7. června 2023 osmi hodin večer do čtvrtka 8. června 2023 osmi hodin ráno ze zahrady bytového domu v ulici Rožmberská v Třeboni. „Odcizeny byly dva kusy bonsaje habr, dva kusy bonsaje japonský javor, jedna bonsaj borovice, jedna bonsaj vrbička alpská, jedna bonsaj smrk a jedna bonsaj vavřín. Všechny bonsaje byly staré dvacet let a byly zasazeny v keramických bonsajových mísách,“ upřesnila policejní mluvčí Věra Mžiková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté tímto žádají občany, kteří by mohli k dané krádeži poskytnout jakoukoliv informaci, která by vedla k objasnění případu, popřípadě poznatky o možné nabídce prodeje těchto rostlin, aby tyto poznatky předali policistům v Třeboni, či na telefonním čísle 974 244 7022.