V létě začne stavba cyklostezky z Jindřichova Hradce do Dolního Skrýchova

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHŮV HRADEC – Město má firmu na stavbu cyklostezky z Rezkovy ulice do Dolního Skrýchova. Stavět se začne už v červenci. Cyklostezka bude přes jeden kilometr dlouhá a tři metry široká. Bude sloužit jak cyklistům, tak i chodcům. Město požádalo o dotaci, která by měla pokrýt až osmdesát pět procent nákladů.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, do výběrového řízení na stavbu cyklostezky se přihlásilo sedm firem. Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka firmy SWIETELSKY za cenu 10 179 936 korun bez daně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jedná se o novostavbu stezky pro chodce a cyklisty se společným provozem o celkové délce jedna celá sedm kilometru a šířkou tři metry. Začátek stavby je u vchodu do areálu skateparku, poblíž čerpací stanice MOL v Rezkově ulici v Jindřichově Hradci. Dále stezka pokračuje za skateparkem a podél paty zemního tělesa železničního nádraží až po stávající cestu podél nádraží, poté stezka přechází na historickou cestu dubovou alejí, po které vede až do konce úseku. Zde se napojuje na účelovou komunikaci a dále na silnici třetí třídy v obci Dolní Skrýchov,“ popsala Čermáková.

Projekt zahrnuje stavbu stezky včetně dvou míst pro odpočinek, úpravy přiléhajících zpevněných ploch, úpravy odvodnění a terénní úpravy. „Na akci máme požádáno o dotaci z IROP, která může pokrýt až osmdesát pět procent nákladů. O tom, jestli dotaci získáme, bude jasno do konce června,“ upřesnil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Stavba začne 10. července a hotovo bude do 24. listopadu 2023.