Pohřešovaného diabetika vypátral policejní pes Urko

pes Urko se svým psovodem (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKU – Šťastný konec měla pátrací akce po čtyřiasedmdesátiletém muži z Českokrumlovska. Muž se v sobotu nevrátil domů z třídního srazu. Pohřešování policii ten večer nahlásila jeho příbuzná, která uvedla, že pohřešovaný je diabetik a musí si aplikovat inzulín nejméně dvakrát denně a z tohoto důvodu má obavu o jeho zdraví.

Jak informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík, do následné pátrací akce byl nasazen mimo jiné i psovod se služebním psem Urkem. A právě díky Urkovi se muže podařilo následující den v odpoledních hodinách vypátrat. „Urko zachytil pachovou stopu u železničního mostu přes Křemžský potok, který se nachází nedaleko obce Holubov na Českokrumlovsku. Následně silným tažením dovedl psovoda až k nehybně ležícímu pohřešovanému,“ popsal Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž byl v době nalezení při vědomí, ale zároveň si stěžoval na bolest obou dolních končetin. „Na místo byla tedy přivolána zdravotnická záchranná služba, která po prvotním ošetření muže převezla do nemocnice v Českém Krumlově,“ dodal policejní mluvčí.

Služební pes Urko nejen zachraňuje lidi, ale patří také k nejlepším služebním psům jihočeské policie, což mimochodem dokázal i vítězstvím na posledním krajském přeboru ve služební kynologii, který pořádalo Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje. V rámci přeboru se posuzovala například poslušnost, obrana anebo vyhledávání pachových stop.