Příští Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v Budějovicích. Má už i své logo

Odtajněno! Zvukové vlny jsou inspirací pro logo Olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji (zdroj kraj-jihocesky.cz)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeská Olympiáda dětí a mládeže má své logo. Soutěže pro studenty uměleckoprůmyslových středních škol, kterou pořádal Jihočeský kraj, se zúčastnilo přes padesát tvůrců. Do hlavní části postoupilo šest kvalitních návrhů a porota nakonec vybrala logo studentky Karolíny Spiesové ze Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Druhé místo obsadila Klára Kochová ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni jejíž návrh bude využit jako vzor pro výrobu medailí, kterých bude vyrobeno přes 1300 kusů.

„Když jsme se začali připravovat na organizaci Olympiády dětí a mládeže, napadlo mě, že by loga mohli navrhnout právě studenti našich středních uměleckých škol v Bechyni a Českém Krumlově, kteří jsou podle mě velmi šikovní. Jsem rád, že se moje domněnka potvrdila a z výsledku jsem nadšen. Počet uchazečů byl rekordní. Porota neměla jednoduchou práci, protože z každého nápadu čišela invence a mimořádný talent,“ neskrýval potěšení nad výsledkem soutěže náměstek hejtmana pro oblast sportu Pavel Klíma a poděkoval pedagogům za skvělé vedení studentů. „Je to hlavně vaše zásluha, že se můžeme výsledným logem s hrdostí chlubit,“ dodal Klíma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nové logo se bude objevovat na všech sportovištích a propagačních materiálech Olympiády dětí a mládeže 2024. „Logo vychází ze zvukového vlnění. Akustické vlny přenášejí energii, stejně jako dav fanoušků, přátel a rodiny na soutěžící. Tím ovládají veškerou energii kolem, vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru a podporu pro účastníky soutěže,” popisuje logo autorka Karolína Spiesová.

Odtajněno! Zvukové vlny jsou inspirací pro logo Olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji (zdroj kraj-jihocesky.cz)

Olympiáda dětí a mládeže už za rok!

Největší multisportovní akce v Jihočeském kraji se uskuteční od 23. do 27. června 2024. Organizaci a rámec spolupráce dnes podpisem smlouvy stvrdil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Na Olympiádě dětí a mládeže mohou naše mladé jihočeské sportovní naděje změřit síly s těmi nejlepšími z celé republiky a nahlédnout do světa velkých sportovních klání. Náš organizační tým už dnes pracuje na tom, aby zážitky mladých sportovců z jihočeské Olympiády dětí a mládeže mohly být díky kvalitnímu zázemí a pestrému doprovodnému programu stejně silné, jako zážitky účastníků olympijských her 2024 v Paříži,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

„Olympiáda dětí a mládeže je pro Český olympijský výbor nejvýznamnější akcí pro mládež. Díky své jedinečné atmosféře, která přibližuje dětem skutečné Hry, dokáže účastníky ve sportu dále motivovat,” dodal Jiří Kejval.

Olympiáda dětí a mládeže bude probíhat ve dvaceti sportovních disciplínách na sedmadvaceti sportovištích v Jihočeském kraji. České Budějovice se stanou centrem celé akce a bude zde také bydlet většina účastníků. Nejvíce jich bude ubytováno na kolejích Jihočeské univerzity a domovech mládeže při středních školách. Právě kvůli ubytovací kapacitě v olympijských městech budou mít tamní středoškoláci o týden kratší školní rok.

Do Jihočeského kraje přijede příští červen na 4 000 účastníků Olympiády dětí a mládeže a také plno fanoušků z řad rodičů a trenérů. Přípravy proto už teď běží na plné obrátky. „V tuto chvíli například startují obhlídky sportovišť společně s Českou televizí a experty na streaming. Chceme zprostředkovat všem divákům skvělý zážitek z Olympiády dětí a mládeže a prezentovat veřejnosti kvalitní mládežnický sport. Z poslední letní olympiády jsme odvysílali 1 000 hodin přenosů, a ještě vyšší číslo očekáváme v roce 2024,” řekl místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Velkolepý zahajovací ceremoniál se bude konat v Českých Budějovicích. Olympijský dům, tedy místo, kde se sportovci i veřejnost mohou setkávat a kde se budou konat i medailové ceremoniály, vznikne na českobudějovickém výstavišti.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců, jako jsou například Ester Ledecká či Josef Dostál. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

zdroj: kraj-jihocesky.cz