Dálnice D3 u Tábora bude část víkendu kvůli bourání mostu neprůjezdná

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Od pondělí 2023 spustila stavební firma demontáž a následnou výstavbu mostu nad dálnicí D3 v lokalitě táborské příměstské části Záluží. Jedná se o investici Jihočeského kraje, která si vyžádala úplnou obousměrnou uzavírku silnice II/137 v místě mostu. Platí to i pro pěší i cyklisty, kteří se na most nedostanou. Uzavírka potrvá prakticky až do konce listopadu 2023. Náklady na novou mostní konstrukci mají být 59 milionů korun.

Jak uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, kvůli demolici původního mostu v Táboře-Záluží bude dálnice D3 v sobotu 17. června od 19.00 hodin až do neděle 18. června do 09.00 hodin v dané lokalitě neprůjezdná. „Uzavírka dálnice D3 potrvá pouze čtrnáct hodin. Objížďky povedou po silnicích I/19, I/3 a II/123. Do konce srpna pak budou pod zálužským mostem menší dálniční omezení, kdy motoristé pojedou vždy jedním pruhem v každém směru,“ objasnil mluvčí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uzavírka mostu v Záluží přinesla podstatné změny do autobusové dopravy jak linkové i MHD. Autobusové spoje na cestě od Tábora odbočují před zavřeným mostem doprava, jedou směrem ke Školnímu statku, ale zahnou hned doleva na sousední most v lokalitě Nad Rybníčky a pokračují velmi úzkou silničkou do Záluží. Stejnou komunikaci používají na cestě směrem do Tábora. Uvnitř Záluží naproti stacionáři Klíček vznikla náhradní autobusová zastávka.

Ačkoliv dopravní značení jasně říká, že tato objízdná trasa je určena pouze autobusům a vozidlům stavby, panuje zde velká nekázeň. „Úzkou silničku hojně využívají zejména místní řidiči osobních aut, kteří kromě porušení zákazu vjezdu riskují, že na objížďce potkají autobus a nenajdou místo, kde se vzájemně vyhnou. Namátkově se tu objevují policejní kontroly,“ říká Dvořák. Oficiální objízdné trasy vedou severovýchodně od uzavírky (přes Čekanice, Hlinici, respektive přes Dobronice u Chýnova na silnici I/19).