Policisté i hasiči celou noc pátrali po nemocném muži

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

STRAKONICKO – Ve středu ve večerních hodinách přijali policisté oznámení o pohřešování pacienta z Alzheimer centra na Vodňansku. Rozjela se tedy pátrací akce, do které se zapojili jak policisté, tak dobrovolní hasiči, ale i policejní vrtulník. Pátrání mělo naštěstí šťastný konec.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, ve středu po dvaadvacáté hodině přijali policisté na linku 158 oznámení z Alzheimer centra na Vodňansku, že pohřešují pacienta. „Po sedmačtyřicetiletém pacientovi začali pátrat policisté z územního odboru Strakonice a Prachatice, dobrovolní hasiči z Vodňan a Chelčic. Na pomoc přiletěl také policejní vrtulník s termovizí, který propátrával nepřístupná místa,“ popsala průběh pátrací akce Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Všichni zúčastnění pátrali do brzkých ranních hodin, bohužel bez kladného výsledku. V půl čtvrté ráno zavolala na policii paní z Libějovic, že našla v pergole své zahrady sedět muže. „Po příjezdu policisté identifikovali, že se jedná o pohřešovaného muže. Pátrání skončilo šťastně. Poděkování patří nejen všem, kteří se pátrání účastnili, ale také paní z Libějovic,“ dodala policejní mluvčí.