Muž chtěl skočit ze čtvrtého patra. Život mu zachránil rychlý zásah policistů

praporčík Renata Štěpánková a praporčík David Moravec (zdroj Policie ČR)

ČESKÝ KRUMLOV – Náročnou situaci zažili na začátku tohoto týdne v odpoledních hodinách policisté v Českém Krumlově. Na jednom ze sídlišť chtěl totiž ze čtvrtého patra vyskočit zoufalý muž. Přivolané hlídce se nakonec muže nakonec podařilo zpacifikovat a zachránit mu tím život.

Třiačtyřicetiletý muž vyhrožoval, že vyskočí ze čtvrtého patra domu na jednom ze sídlišť v Českém Krumlově. „V době příjezdu hlídky na místo se muž již pokoušel přes příbuznou dostat na balkón. V průběhu toho po celou dobu křičel, že skočí, protože nechce nikomu způsobovat další trápení,“ popsal situaci na místě policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídce se nakonec muže podařilo za pomoci hmatů a chvatů zpacifikovat a zajistit. „Muž byl následně předán do lékařské péče. Hlídce českokrumlovských policistů ve složení praporčík Renata Štěpánková a praporčík David Moravec patří za jejich práci velké poděkování,“ dodal policejní mluvčí.