Zvládnete dvě pohádky denně?

ČESKÝ KRUMLOV – Víte, že Letní divadelní scéna pro rodiče s dětmi právě otevřela své dveře? Podívejme se společně na červencovou nabídku pohádek, která potěší i dospělé. A pokud to zvládnete, můžete si dát i dvě pohádky denně!

Loutkové pohádky pro malé i velké přiveze jihočeské divadlo Já to jsem. První budou 13. července Eliščiny pohádky o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu. Dozvíte se v nich, že sovy nejsou tím, čím se zdají být a že ne všechno, co se třpytí, je zlato. Druhá bude na pořadu Potopa. A vám je jistě už jasné, že půjde o příběh na motivy ze Starého zákona o Velké potopě.

Tradiční pohádky v netradičním kabátu odehraje 20. července pražské divadlo SemTamFór. Nejprve O Honzovi, nejlínějším mládenci široko daleko. Sudička mu sice předpověděla, že zabije draka a dostane princeznu, jenže on jen leží na peci a čeká, až štěstí přijde za ním. Dáte-li ovšem přednost divadelnímu představení plnému překvapivých scén a humorných písniček, pak si vyberte pohádku Čert a Káča.

A jako poslední budou 27. července na programu Sněhurka a Zlatovláska v podání českobudějovického Studia dellArte.

Dvojité dávky pohádek jsou pro vás připraveny i v srpnu, stačí si vybrat. Do Klášterní zahrady v Českém Krumlově se vydejte vždy ve čtvrtek v 15 a v 17 hodin.