Tábor: V Pintovce je nově zastřešené pódium. Amfiteátr si lze pronajmout

V lesoparku Pintovka je nově zastřešené pódium (zdroj město Tábor / foto Jana Lorencová)

TÁBOR – Lesní amfiteátr Pintovka nad řekou Lužnicí směrem k příměstské části Horky je tradičním a oblíbeným místem pro trávení volného času v Táboře. Díky investicím města Tábor je návštěvnicky přívětivější a atraktivnější. Naposledy tu město provedlo rekonstrukci zastřešení pódia.

Areál, který zahrnuje právě pódium, sto čtyřicet osm laviček a elektrosloupek, si lze od města pronajmout za výhodných podmínek. Jak vysvětlil starosta Tábora Štěpán Pavlík, město se revitalizací území lesoparku zabývá dva roky. V létě 2021 tu byly otevřeny trasy pro singltrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Nejdříve jsme vyřezali přebytečné dřeviny a keře, potom jsme upravili stávající lavičky, které byly z dožívajícího dřeva. Chtěli jsme postavit novou konstrukci zastřešující pódium, protože původní polykarbonátové krycí pláty byly děravé a ošklivé. Střecha se však ukázala jako oříšek. Ne každá konstrukce totiž funguje dobře akusticky. Pamětníci ikonických koncertů a festivalů jako třeba Táborská rocková mapa vědí, že správně udělaný zvuk je pro podobné amfiteátry zásadní. A protože tenhle areál má také krásný přírodní charakter, chtěli jsme, aby střecha do místního prostředí vhodně zapadala. Ve spolupráci s táborským architektem Chudým a akustickým studiem vznikla unikátní konstrukce, která je elegantní a výborně usměrňuje zvuk. Nad muzikanty se už před koncertem nemusí věšet a následně snášet masivní textilní plachta, aby se na pódiu vůbec slyšeli. Tábor má tedy opravený počin, který dá místu nový vítr do plachet,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Celé zastřešení je zaklopeno OSB deskami s netkanou textilií a PVC folií. Ocelová konstrukce je ochráněna provedením nového základního nátěru. Součástí stavby je i vyztužení rohů betonového základu. Za stavbu, která je už dokončena, město zaplatilo celkem 1 684 062,82 korun s DPH.

V návaznosti na dokončení rekonstrukce všech předmětných zařízení radní schválili nový ceník. „Základní pronájem areálu, který zahrnuje zastřešené pódium a lavičky, činí dva tisíce korun za den. Pronájem pro charitativní akce, akce podpořené z dotačních programů města a akce pod záštitou vedení města mají slevu na pět set korun za den. Cena je uvedena bez DPH, v ceně je spotřeba elektrické energie,“ sdělil mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Nájemce na své náklady zajišťuje úklid areálu před, během a po akci. K pořádání akce je nezbytný písemný souhlas jednatele Správy lesů města Tábora, který má lesopark Pintovka v pronájmu. Nájemce též oznámí konání akce provozovateli přilehlého ubytovacího a restauračního zařízení. Výpůjčky administruje Odbor kultury a cestovního ruchu, Žižkovo náměstí 11, Tábor, telefon 381 486 305, e-mail: kultura@mutabor.cz.

V období let 2020–2022 město amfiteátr z důvodu špatného stavu a situace spojené s pandemií COVID-19 vypůjčovalo pořadatelům akcí zdarma.