Vyberte si hudbu vašeho srdce na hudebním festivalu

ČESKÝ KRUMLOV – Osmnáct koncertů proběhne letos na dvanácti místech města a jeho okolí. Do akce se zapojí i synagoga, Egon Schiele Art Centrum a kulturní centrum Prádelna. Těšíte se na díla komorní, symfonická a sborová, nebo dáte přednost operním áriím a baletu? Z uvedených počtů je jasné nejen to, že si přiblížíme jen část nabídky Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, ale i fakt, že si vybere každý.

V průběhu Operního gala vzpomenete na letošních 210 let od narození Giuseppe Verdiho a 170 let od premiéry jedné z jeho nejslavnějších oper. Znáte její název? Samozřejmě, je to La Traviata, která ovládne druhou polovinu koncertu.

Spojení operního a baletního díla přiblíží dva české skladatele, kteří se proslavili v Evropě v 18. století. Historicky poučenou interpretaci jejich díla zaručí Wranitzky Kapelle dirigenta Marka Štilce a hlas Myslivečkovým áriím propůjčí Simona Šaturová. O setkání prince s tajemnou lesní pannou z baletu Lesní dívka bude vyprávět choreografie tanečníků pod vedením Andrey Miltnerové.

Na závěr ještě vzpomeňme temperamentní španělskou hudbu. Autentickou atmosféru ohnivého jihu do Krumlova přinesou kytarista Rafael Aguirre, sopranistka Beatriz Díaz a tenorista Pablo García-López. Zaposloucháte se do romantické i temperamentní zarzuely, tradiční melodie ze španělských lidových zpěvoher? Navíc tu zažijete i českou premiéru skladby Movimiento sinfónico „Musas y resuello“, kterou napsal slavný trumpetista Pacho Flores.

Mezinárodní hudební festival ovládne Český Krumlov od 14. července do 5. srpna, takže máte dost času na výběr hudby, která je vašim uším blízká. A prohlédněte si i na doprovodný program, který zabaví vaše děti.