Opilý řidič naboural s automobilem do stromu. Spolujezdec zemřel

nehoda mezi Houžnou a Lenorou (zdroj Policie ČR)

PRACHATICE – Tragická dopravní nehoda se stala v noci na dnešek u Lenory na Prachaticku. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, po projetí zatáčky dostal smyk a narazil do stromu. Navíc se ukázalo, že řídil pod vlivem alkoholu. Policisté jej navíc našli necelé dva kilometry od nehody, protože z místa odešel. Spolujezdec zemřel ještě před příjezdem záchranářů.

K nehodě došlo dnes okolo jedné hodiny ranní, a to na silnici I. třídy číslo 39 ve směru z obce Houžná do Lenory na Prachaticku. „Z dosavadního šetření vyplývá, že třiadvacetiletý řidič nepřizpůsobil pravděpodobně rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky a po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk, který se snažil vyrovnat, vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Když policisté přijeli na místo nehody, byl ve vozidle pouze spolujezdec, řidič na místě nebyl. „Spolujezdec při našem příjezdu nejevil známky života, neb utrpěl smrtelná poranění a zemřel ještě před naším příjezdem, záchranáři už mu neměli jak pomoci a lékařka bohužel musela konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

nehoda mezi Houžnou a Lenorou (zdroj Policie ČR)

Policisté řidiče vypátrali necelé dva kilometry od místa nehody. Šel pěšky směrem do Lenory a byl zraněný. Provedli u něj dechovou zkoušku, která ukázala více než dvě promile alkoholu v dechu. „Druhý účastník nehody utrpěl mnohočetná povrchová poranění způsobená střepy skla a poranění horní končetiny a hrudníku. Musela mu být poskytnuta akutní přednemocniční péče a s ohledem na mechanismus nehody byl vyhodnocen jako triage pozitivní a bylo tedy nutné jej transportovat do českobudějovického traumacentra,“ zkonstatovala mluvčí záchranářů Fajtlová.

Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody dále zjišťují prachatičtí dopravní policisté a kriminalisté. „Na vozidle vznikla škoda ve výši dvacet tisíc korun. Silnice byla na téměř dvě hodiny uzavřena, policisté zajistili objízdnou trasu,“ dodala Schwarzová.