Cizinec napadl dva lidi mačetou. Skončil ve vazbě

záběr z městského kamerového systému (zdroj FB Veselí nad Lužnicí)

TÁBORSKO – Lidé ve Veselí nad Lužnicí aktuálně řeší případ, kdy cizinec napadl mačetou dvě osoby. Policie o tomto incidentu neinformovala, a tak si město podrobnosti k případu vyžádalo a zveřejnilo je na svém facebookovém profilu. Vše se mělo odehrát o uplynulém víkendu. Cizinec byl pod vlivem alkoholu a drog. Stíhaný muž byl rozhodnutím soudu umístěn do vazební věznice.

K incidentu došlo v sobotu 15. července 2023 v časných ranních hodinách na náměstí T. G. Masaryka před restaurací Beseda. „Slovní rozepře mezi třemi osobami přešla ve fyzické napadení dvou z nich. Cizinec rumunské národnosti, který je již delší dobu přechodně ubytován ve Veselí nad Lužnicí, po hádce napadl oba poškozené údery sečnou zbraní a způsobil jim tak zranění, se kterým museli být převezeni Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do Nemocnice České Budějovice,“ stojí ve facebookovém příspěvku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po útoku na osoby odjel cizinec z místa osobním automobilem. „V ulici Tř. Čs. armády muž způsobil dopravní nehodu se škodou na majetku. Z místa dopravní nehody rovněž odjel. Následně však byl ve Veselí nad Lužnicí zadržen policisty Obvodního oddělení Policie ČR Veselí nad Lužnicí. Jednání se muž dopustil pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek,“ píše se v příspěvku na facebookovém profilu města Veselí nad Lužnicí.

Policisté již ve věci byly zahájili úkony trestního řízení. Trestně stíhaný cizinec byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Táboře umístěn do Vazební věznice v Českých Budějovicích. Zraněné osoby nejsou v ohrožení života. „V tomto směru se v našem městě jedná o ojedinělý případ,“ dodává město v závěru příspěvku.