Případ Vallecas: Experiment se spiritistickou tabulkou měl děsivé následky

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pexels.com

Zvláštní případ začala vyšetřovat policie v noci 27. listopadu 1992, ve Vallecas v Madridu, a to na základě telefonátu majitele jednoho domu v ulici Luis Marín. Toto místo však mělo divnou pověst už předtím…

Začátek všech událostí

V roce 1991 zemřel po dlouhé nemoci dědeček rodiny Gutiérrezových v tomto domě. Vyhrožoval před smrtí všem členům rodiny smrtí, ale rodina vše přijala s relativním klidem, dědeček totiž měl již poněkud mentálně narušené vědomí.

Zanedlouho začala čtrnáctiletá vnučka Estefanía experimentovat s přáteli se spiritistickou deskou. Mladí lidé chtěli zažít něco silného – a deska s písmeny, sklenice a snaha spojit se s oním světem k tomu patřily. Měla to být jen hra – ovšem z nějakého důvodu vyvolal tento rituál u Estefaníe hrozné následky. Několikrát dostala záchvat připomínající epileptický a po jednom z nich se přiznala, že během vyvolávání se jí sklenice rozprskla přímo před obličejem. Také si pamatovala, co viděla během záchvatů.

Když byla v bezvědomí, viděla prý něco jako chodbu plnou kouře a na konci této chodby spatřila osoby, které ji volaly. Až posud je to děsivé, to nejhorší ale mělo teprve přijít. Po jednom ze záchvatů Estefanía upadla do kómatu a krátce nato zemřela.

Děsivé síly

Od tohoto momentu dům ovládly zvláštní síly. Ozývalo se bouchání, předměty se samy pohybovaly a podobně. Prý se jednou přesunul těžký mramorový stůl z jednoho kouta do druhého, aniž by se ho kdokoliv dotkl. V létě roku 1991 začal sám od sebe hořet rám na dívčině portrétu a spadl na zem.

Pohár trpělivosti rodiny přetekl a oni se rozhodli hledat pomoc – ostatně znepokojivé věci se už děly téměř každý den, tak kdo by to vydržel? Pomoc nabídli nejrůznější lidé, ale zdá se, že šlo především o švindlíře, kteří za příslib navrácení klidu do domu jen vytahovali z rodiny peníze. O událostech se posléze dozvěděl tisk a situace se zdála být ještě horší, teď už rodina klid neměla vůbec nikde.

Onoho 27. listopadu, kdy majitel, Máxim Gutiérrez, volal policii, se policisté nejprve snažili členy rodiny uklidnit. Posadili se s nimi do obývacího pokoje, ale neznámé síly nedaly pokoj ani před muži zákona. Najednou se otevřely dveře skříně, na dveřích se objevily tři škrábance.

Je zjevné, že toto je jeden z mála případů, kdy jsou takové jevy zapsány přímo v policejní zprávě. Přesto tyto události mohli policisté pouze konstatovat.

Výzkumy začali provádět i badatelé, kterým nešlo o peníze – kupříkladu Germán de Argumosa či Jiménez del Oso. Udělili také rodině nejrůznější rady, a pak začaly neobvyklé věci slábnout, nikdy ale nepřestaly úplně.

Nebyl také odhalen původce – dívka, která mohla působit jako katalyzátor, zemřela, když se jev v domě projevoval nejsilněji. Tento případ byl zařazen mezi ty nevyřešené.