Opilá žena středního věku nabourala do zaparkovaného automobilu

Žena středního věku po vlivem alkoholu nabourala v Lišově do stojícího vozidla (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Vyšší množství alkoholu zřejmě kolovalo v těle řidičky, která má na svědomí sobotní dopravní nehodu v Lišově. Narazila zde v jedné z ulic do zaparkovaného automobilu. Ženě policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, pětačtyřicetiletá žena jela v sobotu 22. července 2023 v půl osmé večer osobním motorovým vozidlem tovární značky Ford Fiesta po jedné z lišovských ulic. „Žena se zřejmě k svému stavu plně nevěnovala řízení a bočně narazila do zaparkovaného osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přivolaní policisté během vyšetřování cítili z dechu ženy zápach alkoholu, proto ji vyzvali k provedení testu. „Výsledek měření ukázal více jak dvě celé tři promile. Po pár minutách opakovaný test se nikterak nelišil od prvního měření,“ sdělil Bajcura.

Řidičce byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. „Strážci pořádku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal policejní mluvčí.