Letiště v Budějovicích finišuje. Ostrý provoz startuje přesně za týden

ilustrační foto (zdroj FB Letiště České Budějovice - Budweis Airport)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Přesně za týden, tedy ve středu 2. srpna odletí z českobudějovického letiště první letadlo. To bude směřovat do turecké Antalye. Vedení letiště i letištní personál tak odpočítává poslední dny a intenzivně se připravuje na ostrý provoz.

Aktuálně se dokončuje parkoviště nedaleko vjezdu do areálu letiště, kam se vejde sedm set automobilů. Dalších sto osmdesát vozidel může parkovat na horním parkovišti v docházkové vzdálenosti od parkoviště. „Dobrá zpráva pro všechny cestovatele z Letiště České Budějovice je, že parkování je u nás zdarma. Parkovacích míst máme pro všechny naše cestující dostatek. Na rozlehlé parkoviště nedaleko vjezdu do areálu se vejde sedm set automobilů. Odvoz klientů z této parkovací plochy zajistí kyvadlová doprava Dopravního podniku města České Budějovice. Dalších sto osmdesát automobilů pak může parkovat na horním parkovišti, které se nachází v docházkové vzdálenosti od terminálu. Rezervace nejsou nutné,“ sdělila mluvčí letiště Martina Vodičková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ti, kteří chtějí nechat auto doma, mohou využít autobusovou linku číslo 40, která cestující odveze od českobudějovického nádraží až k terminálu. Tato linka bude také zdarma. „Díky spolupráci s Dopravním podnikem města České Budějovice budete moci nechat auta doma a využít autobus veřejné hromadné dopravy k tomu, abyste mohli spokojeně odletět na dovolenou za teplem a mořem. A pokud přece jenom pojedete autem, pak v časech příletů a odletů bude k dispozici kyvadlová doprava – parkoviště – terminál,“ vysvětlila mluvčí českobudějovického letiště.

I z jihočeského letiště se má létat na Rhodos

Situace okolo odletů na Rhodos se může měnit z hodiny na hodinu. První let na tento požárem sužovaný řecký ostrov je plánován na 7. srpna, takže nikdo neví, jak se situace bude vyvíjet. Mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková před dvěma dny uvedla, že první odlety Čedoku z Budějovic jsou za více jak dva týdny, není třeba teď kamkoli volat, všechno běží podle plánu a žádné změny nejsou.

„U odletů v následujících dnech budeme postupně klienty aktivně kontaktovat a sdělovat aktuální postup v návaznosti na vývoj situace. Prosíme klienty, kteří budou na Rhodos odlétat až v příštích dnech a týdnech, aby nyní nezahlcovali telefonní linky či recepce hotelů a vyčkali na vývoj situace. Pokud dojde k nějaké změně u vašeho odletu, budeme vás kontaktovat,“ uvádí Čedok.

K situaci se vyjádřil také jihočeský hejtman Martin Kuba. „První let na Rhodos je z Č.Budějovic plánován na 7. srpna, takže je tam ještě určitý čas a veškeré informace je třeba komunikovat s cestovní kanceláří. Včera jsem mluvil s ředitelem CK Čedok a myslím, že se snaží vše řešit podle situace na místě a o všem by měli s klienty komunikovat. Požádal jsem ho především o maximální otevřenost v informování Jihočechů. Víc v tom v téhle chvíli neumím udělat,“ řekl hejtman.