Volary připravují slavnosti dřeva. Zvládnete pochod v dřevácích?

VOLARY – Že jsou Volary městem dřeva, jste už asi slyšeli. Ale byli jste tam někdy na slavnostech? Pokud ne, máte nejvyšší čas si návštěvu naplánovat. Můžete se totiž zapojit i do pochodu v dřevácích a pokusit se tak trhnout rekord!

Během procházky městem vás jistě zaujme předvádění starých řemesel, či lidový trh. A asi se mezi vámi nenajde nikdo, kdo by neznal, či se rád nepodíval na dřevorubeckou show Euro Jack. Milovníci soutěží se rádi zapojí do zábavné soutěže “O putovní dřevák” a do místního muzea pro změnu zavítají děti. Budou tam pro ně připraveny různé dílničky, divadelní pohádky a také tam bude probíhat volarské pečení. Nebo se s nimi můžete vydat do domu hrůzy s živými herci. Ten oživí parčík u autobusového nádraží. Na slavnostech nebude chybět ani laser show či trocha té hudby. Přijede nejen popový zpěvák a textař Sebastian, ale i Karel Gott Cover Band, nebo třeba skupina Jelen, jejíž vlastní tvorba vychází z country, folku a blues.

Hlavním hitem druhého dne slavností bude pochod v dřevácích. Pokud nemáte vlastní, můžete si je na místě zapůjčit. Neváhejte, třeba zrovna vaše nohy rozhodnou o překonání rekordu. Tak nezapomeňte, že dvoudenní Volarské slavnosti dřeva začínají na náměstí ve Volarech 19. srpna v 10 hodin.