Jedna noc, tři vykradené dodávky s nářadím. Policie hledá svědky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Policisté z Hluboké nad Vltavou se obrací na případné svědky hned několika krádeží. K těm mělo dojít na začátku tohoto týdne ve třech obcích na Českobudějovicku. Někdo se tu vloupal do tří dodávek, z nichž odcizil stavební a pracovní nářadí.

Ke krádežím mělo dojít v noci z pondělí na úterý 7. až 8. srpna v době od 18:00 do 6:00 hodin ráno. „Neznámý pachatel či pachatelé v obci Drahotěšice před jedním domem za použití násilí vnikli do úložného prostoru nákladního automobilu značky Fiat, dostali se dovnitř a odcizili odtud různé stavební a pracovní nářadí, například vrtací šroubovák, kufr na nářadí, vrtací kladivo a podobně,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V obci Vlkov obdobným způsobem vykradli automobil značky Mercedes a ukradli rovněž stavební nářadí. Poslední případ se stal v obci Ševětín, kde v tu samou noc vykradl neznámý pachatel vozidlo značky Fiat a opět odcizil nejrůznější nářadí. Celková škoda, kterou pachatel či pachatelé způsobili, dosáhla výše bezmála 400 000 korun.

„V této souvislosti uvítají policisté jakékoliv informace od svědků či kamerové záznamy z vozidel, která místy v inkriminované době projížděla, které by mohly vést k objasnění případů. Jakékoliv poznatky volejte na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 226 730,“ dodává policejní mluvčí.