Dvě ženy na paddleboardech vytáhly z Vltavy v Budějovicích bezvládného muže

Dvě ženy na paddleboardech vytáhly včera odpoledne z Vltavy v Českých Budějovicích bezvládného muže (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dvě ženy na paddleboardech si v úterý odpoledne všimly ve Vltavě v jihočeské metropoli bezvládného muže. Vytáhly ho na břeh a začaly mu poskytovat první pomoc. Záchranáři pak muže transportovali do nemocnice. Jeho stav je vážný.

O události informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. „Dvě ženy na paddleboardech vytáhly včera odpoledne z Vltavy v Českých Budějovicích bezvládného muže. Muži poskytly první pomoc. V oživování pak pokračovali policisté z hlídkové služby do příjezdu Zdravotnické záchranné služby,“ popsal situaci na místě policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři pokračovali v resuscitaci a poskytli mu intenzivní péči. „Na místě již probíhala laická resuscitace. Zdravotníci na jejich snahu navázali intenzivní resuscitační péčí. Po nějaké době se záchranářům u utonulého muže povedlo obnovit srdeční činnost. Pacient byl v kritickém stavu transportován na ARO v Českých Budějovicích,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Podobný případ se v kraji stal již o víkendu. V neděli se v Malé pískovně v Tušti na Jindřichohradecku utopil třicetiletý muž. O tragické události jsme informovali zde. Policisté proto apelují na to, aby lidé nepřeceňovali své síly.