Loupež před diskotékou ve Strakonicích je objasněna. Útočníkům není ani 18 let

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – Strakoničtí kriminalisté pracovali o začátku srpna na loupežném přepadení. To se odehrálo před diskotékou v Katovické ulici ve Strakonicích. Partička mladíků tady fyzicky napadla muže a obrala ho o peněženku. Napadený skončil se zraněními v nemocnici. Ukázalo se, že útočníkům nebylo ani osmnáct let.

O případu informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Strakoničtí kriminalisté od 6. srpna 2023 intenzivně pracovali na loupežném přepadení, které se odehrálo před diskotékou v ulici Katovická ve Strakonicích. Partička mladíků zde fyzicky napadla a obrala o peněženku osmatřicetiletého muže, který po napadení skončil v nemocnici se zraněním,“ sdělila policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté po celou dobu shromažďovali veškeré informace, poznatky, které postupně vyhodnocovali a evidovali. „Vyslechli mnoho svědků a zajistili důkazní materiály. Podezřelé osoby se při výslechu kriminalistům přiznali,“ uvedla Nováková.

Vzhledem k tomu, že se jedná o osoby mladší osmnácti let, musí policie respektovat zákon a o podezřelé partičce nesmí sdělovat žádné bližší informace. Případem se kriminalisté stále zabývají.