Oprava výpustě si vyžádá vypuštění Malého Vajgaru. Sníží se i hladina Velkého Vajgaru

Oprava výpustě si od poloviny září vyžádá vypuštění Malého Vajgaru a snížení hladiny Velkého Vajgaru (zdroj FB Město Jindřichův Hradec)

JINDŘICHŮV HRADEC – Kvůli plánované opravě výpusti rybníku Malý Vajgar a dalším potřebným stavebním pracím je v letošním roce plánováno úplné vypuštění rybníku Malý Vajgar. S tím nezbytně souvisí i snížení hladiny rybníku Velký Vajgar zhruba o jeden metr.

Úplné vypuštění rybníku Malý Vajgar je naplánováno od 15. září do 15. října letošního roku. Snižování hladiny bude zahájeno již zhruba 10 dní předem. „Upozorňujeme vlastníky přilehlých nemovitostí, že mohou využít této příležitosti k případným potřebným opravám svého majetku, které nelze provést při plné hladině rybníků,“ říká mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V případě nevhodných meteorologických podmínek může dojít k úpravě plánovaného termínu upuštění. „V takovém případě budeme občany o změně informovat. Opravu výpustě a další stavební záměry realizuje město Jindřichův Hradec ve spolupráci s Národním památkovým ústavem,“ dodává mluvčí radnice.