Řidička telefonovala a nedala přednost. Při nehodě se zranili čtyři lidé

nehoda u Smědče na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Dopravní policisté vyjížděli ve středu o půl jedenácté dopoledne k dopravní nehodě dvou automobilů u Smědče na Prachaticku. Řidička Corsy jela po vedlejší silnici, telefonovala a nedala přednost řidičce osobního automobilu přijíždějící po hlavní silnici. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné.

Nehoda se stala na tříramenné křižovatce silnic II/122 a II/143 u obce Smědeč. „Z dopravní nehody je podezřelá řidička osobního vozidla Opel Corsa, jedoucí po vedlejší silnici ve směru od obce Lhenice na obec Smědeč. Ta se plně nevěnovala řízení tím, že za jízdy telefonovala a nedala poté přednost řidičce vozidla Škoda Codiac, přijíždějící ke křižovatce po hlavní pozemní komunikaci od obce Smědeč. Následkem toho došlo ke střetu těchto dvou vozidel,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při dopravní nehodě utrpěla podezřelá řidička přesně nezjištěná zranění, se kterými byla z místa letecky transportována do nemocnice. S ženou v automobilu cestovalo dítě, které bylo převezeno do nemocnice na vyšetření. Zdravotnická záchranná služba z místa nehody odvezla také řidičku z vozidla Škoda Codiac a její spolujezdkyni s lehkými zraněními.

„Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u obou řidiček negativní. Hmotná škoda na vozidle Opel je předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun a na vozidle Škoda Codiac na sto tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

nehoda u Smědče na Prachaticku (zdroj Policie ČR)
nehoda u Smědče na Prachaticku (zdroj Policie ČR)