Na Jindřichohradecku srazilo auto cyklistu bez přilby. Letěl pro něj vrtulník

Nehoda cyklisty u obce Blato u Nové Bystřice na Jindřichohradecku (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

JINDŘICHOHRADECKO – V sobotu v odpoledních hodinách došlo u obce Blato u Nové Bystřice na Jindřichohradecku k nehodě cyklisty. Toho srazilo osobní vozidlo. Na místo byl povolán také vrtulník, který muže ve vážném stavu transportoval do nemocnice. Cyklista neměl ochrannou přilbu.

K nehodě došlo krátce po druhé hodině odpolední. Na místo vyjížděla posádka z Kunžaku a Jindřichova Hradce a povolán byl také vrtulník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Starší muž na bicyklu bohužel neměl ochrannou přilbu a při příjezdu posádek byl v hlubokém bezvědomí a nereagoval. Bylo proto nutné u něj zajistit žilní vstup a dýchací cesty, aby mohl být napojen na dýchací přístroj. Ve vážném stavu a s těžkým poraněním hlavy a horní končetiny byl pak letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Podle jejích slov není ochranná přilba na hlavě jen otázkou nepřežití/přežití, ale také možnosti plnohodnotného návratu do života bez trvalých následků.