Agresivního muže zadržela zásahovka. Vyhrožoval sousedce se sekyrou a palicí

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

STRAKONICKO – Pro muže, který vyhrožoval zabitím obyvatelům bytového domu v Bělčicích na Strakonicku, si minulý týden přijeli policisté ze zásahové jednotky. Svou sousedku urážel vulgarismy, nepříčetně křičel a nadával a v ruce držel sekyru. Poté se snažil vylézt na parapet jejího okna s palicí v ruce. Agresor skončil ve vazbě.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, muž před příjezdem policejní hlídky na společném dvoře domu slovně napadal svoji sousedku. „Muž jí vulgárně nadával a vyhrožoval zabitím. Sprosté nadávky a výhružky směřoval také na další osoby, které přišly za ženou na návštěvu. Nepříčetně křičel, sprostě nadával a v ruce držel sekeru. Jeho agresivní chování neustávalo. Sousedku opakovaně urážel sprostými vulgarismy a snažil se vylézt na parapet jejího okna v přízemí domu, kdy v ruce držel palici,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Před příjezdem policejní hlídky se agresor zavřel do svého bytu v domě a na výzvy policistů nereagoval. Po příjezdu zásahové jednotky, policisté opakovaně muže vyzývali, aby otevřel dveře bytu. „Muž na nic nereagoval, policisté tedy přistoupili k násilnému vstupu, dveře vyrazili a za použití donucovacích prostředků podezřelého muže v pozdních nočních hodinách zadrželi. V jeho dosahu se v bytě na podlaze nacházela sekera a těžká kovová palice,“ sdělila Nováková.

Muž skončil v policejní cele, ze které šel rovnou do vazby. „Policisté jednašedesátiletému muži sdělili obvinění se spáchání zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování. V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ dodala policejní mluvčí.