Foersterův Chýnov vás potěší i hudbou dalších velikánů

CHÝNOV – Opery, písňové cykly, či skladby pro klavír Josefa Bohuslava Foerstera jsou nám všem dobře známy. Možná ale nevíte, že je souputníkem chýnovského rodáka, sochaře Františka Bílka. A právě proto zde vznikl festival Foersterův Chýnov. Nechte ke svým uším dolehnout nejen tóny jeho hudby, ale třeba i Bedřicha Smetany, Richarda Strausse a dalších velikánů.

Jeden z nejstarších komorních souborů na světě zde vystoupí 3. září. České noneto bylo totiž založeno už v roce 1924. V jeho podání uslyšíte České tance Bedřicha Smetany, Till Eulenspiegel, op. 28 Richarda Strausse, či Siegfriedovu idylu. Toto dílo Richarda Wagnera je sice skladbou pro komorní orchestr, ovšem zde ji uslyšíte v úpravě pro noneto. A chybět nebude ani Foersterův Nonet, op. 147.

Na varhanní koncert se vydejte 10. září. Zaposloucháte se do díla Bedřicha Antonína Wiedermanna, Biblických písní Antonína Dvořáka, či Foersterovy Fantasie C dur, op. 14.

Foersterovo komorní pěvecké sdružení bude mít 17. září na programu Dvořákovy Moravské dvojzpěvy, Foersterovu Lesní studánku a další známé skladby. Malý hudební festival s velkým jménem Foersterův Chýnov probíhá v místním Kostele Nejsvětější Trojice vždy od 17. hodin.