Jordánskou hráz v Táboře čeká úplná uzavírka. Známe podrobnosti

hráz Jordánu v Táboře (zdroj město Tábor / foto Roman Růžička)

TÁBOR – Město Tábor dnes zveřejnilo důležité informace mimo jiné pro cestující MHD. Ty se týkají plánované celkové uzavírky Jordánské hráze.

Jak uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, jordánská hráz, kde se od 12. dubna staví nová lávka (chodník), bude uzavřena pro veškerou dopravu. „Uzavírka se týká spojů MHD, autobusových linek, vozidel stavby a vozů integrovaného záchranného systému a je naplánována na pátek 22. září 2023 od osmi do dvanácti hodin,“ sdělil mluvčí radnice. Hráz bude tedy uzavřená čtyři hodiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Důvodem úplné uzavírky je převedení provozu mezi jednotlivými etapami. Jak vysvětlila firma Dopravní značení Janev, stavba lávky a přilehlého mostu nad přepadem z Jordánu se skládá z více etap. Převedení provozu znamená přeložení svodidel a vytvoření koridoru pro provoz stavby a ostatní účastníky provozu. To znamená, že svodidla se musí upravit tak, aby se investice dostala k dostavbě druhé poloviny mostu.

Chodcům bude průchod zachován. V rámci MHD a dálkových dopravců se uzavírka dotkne desítek spojů. „Dispečeři MHD Comett Plus spočetli, že po objízdné trase přes Čekanice a lanový most pojede za čtyři hodiny uzavírky devadesát spojů, z toho čtyřicet kloubových autobusů,“ řekl Dvořák.

Bez náhrady nebudou obsluhovány ve směru Klokoty zastávky Poliklinika, U Reálky. Nejbližší zastávka bude na Píseckém předměstí. Ve směru Sezimovo Ústí autobusy obslouží všechny zastávky s výjimkou Křižíkova náměstí (U Kulíka), která bude přesunuta do prostoru Křižíkova náměstí před Integro.

Vlivem delšího vedení spojů a vlivem dopravního provozu může docházet ke zpoždění oproti jízdnímu řádu 10 až 15 minut. „Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení a trpělivost,“ dodal mluvčí táborské radnice.