Tragická nehoda na Českokrumlovsku. Seniora přejel vlastní karavan

Tragédie na Českokrumlovsku. Muže přejel vlastní karavan (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Druhou tragickou dopravní nehodu od začátku září vyšetřují českokrumlovští dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Ta se stala dnes před polednem na silnici III/1575 mezi obcemi Střítež a Kaplice – Nádraží.

O nehodě informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. „Před půl dvanáctou dopoledne se sedmdesátiletý řidič cizí státní příslušnosti s osobním vozidlem Renault Scenic a s obytným přívěsem po projetí několika dopravních upozornění dostal do míst, kde probíhá výstavba dálnice D3. Zde již nemohl pokračovat v jízdě, a proto se chtěl otočit,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

To se mu však nepovedlo a došlo k vzpříčení osobního osobního a obytného karavanu. „Muž se zřejmě pokusil pomocí vlastní síly karavan odpojit a otočit, ale z dosud neupřesněných příčin ho pravděpodobně karavan přejel a senior utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem,“ sdělil Bajcura.

Případ je vyšetřován pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti. Kriminalisté z oddělení obecné kriminality již zahájili úkony trestního řízení.