V případu pobodaného mladíka v Písku padla tři obvinění

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PÍSEK – Písečtí kriminalisté velmi rychle rozpletli na sociálních sítích hojně diskutovaný případ pobodaného mladíka. Nejde však ani o pokus vraždy a útočník nebyl z Ukrajiny. To byly nejčastější nepravdivé příspěvky z internetového prostředí. Do případu se ještě navíc zamotala žena, která byla vlastně muž. Ta svolala po internetu nenávistný protestní pochod proti romským Ukrajincům. V souvislosti s případem pobodaného mladíka padla nakonec tři obvinění.

Jak informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, strážníci městské policie i policisté zasahovali 25. srpna v Písku na Mírovém náměstí. „Starší muž zde měl bezdůvodně bodnout do hrudi osmnáctiletého mladíka. Mladík skončil v nemocnici a útočníka, místního šedesátiletého bezdomovce, zadrželi strážníci. Byl opilý, ale událost popsal jinak než zraněný mladík. Do případu pak vnesli světlo i další svědci,“ sdělila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté nakonec zjistili, že mladík doprovázený několika slečnami na bezdomovce odpočívajícího na lavičce slovně i fyzicky, konkrétně kopy, zaútočil. „Když bezdomovce napadl podruhé, ten se v obavě o svůj život bránil a mladíka bodl nožem. Nikam neutekl, nezapíral a policistům vše doznal. Nyní čelí obvinění z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky,“ doplnila Čuřínová Ingrišová. Vyšetřování probíhá na svobodě.

Také zraněný mladík má svůj díl viny, vyšetřovatel jej obvinil z výtržnictví. On byl ten, kdo celý konflikt bezdůvodně vyprovokoval. Možná chtěl prokázat hrdinství před svým dámským doprovodem? Také on je vyšetřován na svobodě.

A nakonec jistá Jana, ta vstoupila do případu dva dny incidentu. Rozeslala totiž email svolávající pochod „proti romským vagabundům z Ukrajiny, kteří v Písku mají volné pole k vraždám a násilnostem…“ Vše bylo podle informací policie motivováno úmyslem vzbudit nenávist vůči příslušníkům jedné skupiny obyvatel.

Anonymita internetu ženu neochránila. „Kriminalisté brzo zjistili, že rozhořčená pisatelka Jana je devětapadesátiletý muž z Písku. Ten kriminalistům své úmysly doznal, nyní čelí obvinění z přečinu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo omezování jejich práv a svobod,“ uvedla policejní mluvčí. Všechny obviněné tak čeká soud. Všichni tři si tak dost zkomplikovali život.