Cyklista narazil do stojícího Fordu. V nemocnici následkům zranění podlehl

Tragická nehoda cyklisty v Táboře (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Nedělní projížďka cyklisty v Táboře skončila tragicky. V jedné z ulic narazil do stojícího osobního automobilu. Po nárazu muž v seniorském věku spadl na silnici a utrpěl velmi těžké zranění hlavy. V nemocnici pak v noci i přes veškerou péči zdravotníků na následky zranění zemřel.

Nehoda se stala v neděli po šesté hodině večerní v Soběslavské ulici v Táboře. Senior jel podle informací policie na svém jízdním kole značky Shimano Alpine od Sezimova Ústí do centra města. „Muž se zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do zadní části nákladního vozidla tovární značky Ford Tranzit, které stálo u pravé krajnice. Po nárazu muž spadl na vozovku, kdy utrpěl velmi těžké zranění hlavy. Muž neměl cyklistickou přilbu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tragická nehoda cyklisty v Táboře (zdroj Policie ČR)

Cyklista byl z místa po prvotním ošetření transportován posádkou Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje do nemocnice. Zde však přes veškerou péči v noci zemřel. Případ vyšetřují táborští policisté pro podezření ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

„Od začátku září jsme již vyšetřovali tři dopravní nehody s tragickými následky, kdy zemřely čtyři osoby. Dbejte opatrnosti při jízdě jak motorovými, tak nemotorovými dopravními prostředky,“ apeluje policejní mluvčí.