Posviťte si na milostné vztahy v divadle

STRAKONICE – Každý z nás už prožil nějaký ten milostný vztah, že? Takže víme, že tyto vztahy procházejí nejrůznějšími fázemi. A jeden z nejupřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby vám je předvede všechny! Máte odvahu projít si s hlavními hrdiny cestu od okouzlení až po brutální rvačku? Nebojte se, divadelní představení Scény z manželského života zůstává věrno naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci.

Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne jsou dokonalým manželským párem. Mají skvělou minulost, před nimi je nadějná budoucnost. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství vede na jedné straně ke vzdalování se a na druhé k bouřlivému setkávání. Nakonec nedokáží žít spolu ani bez sebe a tajně se schází jako milenci. V roce 1972 natočil slavný švédský režisér Ingmar Bergman film o rozporuplném vztahu muže a ženy v manželství a učinil tak s překvapivou pravdivostí a otevřeností. “Napsal jsem to za tři měsíce, ale potřeboval jsem k tomu zkušenosti z velkého úseku svého života. Vypadá to jako divadlo, ale stejně dobře to může být film, televize nebo jenom četba,” popisuje své dílo Ingmar Bergman.

Věříte, že následkem uvedení Scén z manželského života ve Švédské televizi citelně stoupla rozvodovost švédského obyvatelstva? I ti, kdo dlouho čekali a váhali, se po jejich shlédnutí totiž konečně rozhoupali a rozhodli se řešit svou situaci. Jak zapůsobí na vás? To zjistíte 19. září v Domě kultury ve Strakonicích. Jeden z nejupřímnějších milostných příběhů začíná v 19 hodin.