Zažijte svět létání a fyzikálních zákonů na vlastní kůži

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ano, přesně to vám nabízí interaktivní výstava pro celou rodinu Leťme vysoko. Tak neváhejte a vydejte se s dětmi na cestu od počátků létání, přes inspiraci u létajících zvířat a rostlin až po budoucnost létání. Čeká vás tam i jedno překvapení!

Už jste někdy nakoukli do přírodní laboratoře? Zkusili jste vypustit vlastnoručně vyrobenou raketu? Tady tu možnost máte. Během interaktivní projekce vám dokonce narostou křídla. Také si můžete poslechnout letecké příběhy v oblacích, pohrát si se stínovými loutkami a důkladně prozkoumat hmyzí křídla pod mikroskopem. Máte rádi fyziku? Pak jistě znáte i její obor aerodynamiku, kterou si zde budete moci vyzkoušet. Poznejte, jak funguje horkovzdušný balón a jeden si vypusťte. Nebo raději poznáte historii a budoucnost létání?

To už je na vás, co si z bohaté nabídky vyberete. Na výstavě Leťme vysoko vás na českobudějovickém výstavišti čeká i překvapení, a sice motýlí domeček s živými tropickými motýly! Tak se nenechte pobízet a vyrazte na zážitkovou výstava pro celou rodinu, která začíná 28. září.