Co si dáte na food festivalu?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Odpovědi na položenou otázku mohou být jen dvě. Sýr, nebo jablečný cider. Ty budou totiž na festivalu Jíme Jih v hlavní roli. Zkusíte, jak se doplňují? Jihočeské sýry jsou vyhlášenou pochoutkou a pokud k nim chcete ochutnat čerstvý jablečný mošt, můžete si ho na místě udělat. A dokonce z odrůdy, která vám nejvíce chutná. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit.

Mini mlékáren a výrobců mléčných produktů v jižních Čechách plno a nejspíš nenajdeme nikoho, kdo by neznal jihočeské sýry. Který ochutnáte? Kravský, kozí, nebo snad ovčí? Pokud ještě některé sýry neznáte, máte jedinečnou příležitost nechat si je představit od odborníků a ten nejchutnější si potom odnést domů. Chcete poznat nové možnosti kuchyňských úprav? Žádný problém. Restaurace pořadatele připraví teplé pokrmy, do kterých právě tyto suroviny zakomponují, takže si odnesete domů i nové recepty. I výrobců jablečných ciderů je v kraji víc a každý je zajímavý. Navíc kombinace ciderů a sýrů je dokonalá, tak se nebojte ochutnat. A jestli chcete, vyrobte si vlastní čerstvý mošt přímo na místě z odrůdy, která vám nejvíce chutná.

Food festival Jíme Jih vám v Dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích nabídne ochutnávky zdarma i možnost nakoupit si zásoby domů přímo od zdroje. A protože se jedná o sobotu 23. září a čas 11 hodin, můžete pak plynule přejít na nedaleké farmářské trhy.