Oslavte příchod podzimu moštem

TÝN NAD VLTAVOU – Ani jsme se nenadáli a přišel podzim. Máte deprese z krátkých dnů? Vydejte se na Moštování a každá deprese na vás bude krátká! Tady totiž nebudete vědět, co dělat dřív. Naučíte se, jak se lisuje mošt, mlátí a mele obilí, nebo češe vlna. Už jste někdy šlapali zelí? Zkuste to! A můžete i zavzpomínat na své mládí u pečených jablek.

Je nás jistě spousta, kdo máme rádi mošt. Málokdo ovšem ví, jak se mošt lisuje. Přijďte si to zkusit! Jestli vám to nepůjde, nevadí. Na místě si můžete čerstvý mošt zakoupit a k tomu i pár jablek přímo ze sadu. Zjistíte, jak se mlátí a mele obilí, peče chleba, češe vlna a šlape zelí. A protože po práci obvykle následuje zábava, můžete se těšit na Vojtu Vrtka a jeho kejklířské představení následované žonglérskou dílnou pro každého a odpolední pohádkou. Jaká to bude? Jmenuje se Kouzelná kulička aneb jak Vojta k šikovnosti přišel. Těšíte se?

Přijďte si užít oslavu úrody, plných sklepů, kypících díží, plných hrnců a sýpek. Oheň, pečená jablka a podzimní pohoda na vás čekají 7. října od 10. hodin v Přírodovědném muzeu Semenec nedaleko Týna nad Vltavou.