Důvěřivá žena obětí podvodu: Elektrokoloběžek z e-shopu se nedočkala

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Hornovltavičtí policisté vyšetřují další podvodný prodej prostřednictvím internetu. Neznámý pachatel nabízel na fiktivním e-shopu k prodeji dvě elektrokoloběžky. Žena podvodníkovi zaplatila víc jak deset tisíc, ale koloběžek se nedočkala.

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, dosud neznámý pachatel nabízel na internetových stránkách prostřednictvím fiktivního E-shopu k prodeji elektrokoloběžky značky Sencor. „Poškozená si dvě tyto koloběžky objednala a údajnému prodejci za ně prostřednictvím QR kódu, který jí zaslal na email, zaplatila převodem na účet více jak třináct tisíc korun. Do současné doby však důvěřivá žena zboží neobdržela a peníze jí zpět vráceny také nebyly,“ přiblížila policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Internetové stránky, kde si zboží objednala, byly smazány a komunikaci s ní podezřelý přerušil, jakmile od ní získal finanční prostředky. „Policisté již zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu podvodu,“ dodala Joklová.