Smartwings už z Budějovic létat nebude. Je ohrožena příští sezona?

ilustrační foto (zdroj FB Letiště České Budějovice)

JIHOČESKÝ KRAJ – V médiích se začínají objevovat informace o tom, že letecká společnost Smartwings neplánuje provozovat lety z menších regionálních letišť. Chce se zaměřit primárně na větší letiště, tedy například na odlety z Prahy, Brna či Ostravy, kde má dopravce své technické zázemí. Zajímalo nás tedy, jak se to dotkne českobudějovického letiště.

Jak uvedla Markéta Kyselová, manažerka provizního prodeje a korporátní spolupráce Čedok na rozvoj nabídky zájezdů a odletů z regionů soustředí a na příští rok chystá právě v této oblasti nové destinace. „Rádi bychom vás ujistili, že nabídku destinací a zájezdů na léto 2024 připravujeme podle oznámených plánů. Jak víte, spolupracujeme v rámci celé skupiny ITAKA s různými leteckými společnostmi, část letů z regionů tedy objednáme u dalších aerolinek. V tuto chvíli už máme pro naprostou většinu chystaných destinací z menších regionálních letišť na příští léto zajištěného jiného dopravce,“ ujistila Markéta Kyselová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Odlety z Českých Budějovic tedy bude cestovní kancelář nabízet i v další letní sezoně. „Prodej zájezdů, který jsme spustili už letos v polovině srpna, tak ve first minute pokračuje a jedná se o největší expanzi Čedoku v historii firmy,“ dodala Kyselová. Jak už jsme vás informovali, z letiště v Českých Budějovicích se bude létat i v zimě (víc se dočtete v článku zde).