Tragická nehoda poblíž Kvildy. Cyklista zemřel po pádu z kola

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Tragicky skončila úterní vyjížďka dvaapadesátiletého muže na elektrokole. Ten mířil od pramene Teplé Vltavy, na štěrkové cestě zřejmě nezvládl řízení a upadl. Na místo letěl vrtulník. Muž však i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.

Nehoda se stala v úterý kolem půl páté odpoledne poblíž Kvildy na Prachaticku. „Dvaapadesátiletý muž jel na elektrokole po štěrkové cestě od pramene Teplé Vltavy směrem na Bučinu. Při sjezdu nezvládl řízení a upadl na komunikaci,“ popsala jak nehodě došlo policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Muž si bohužel způsobil zranění neslučitelná se životem. I přes veškerou provedenou resuscitaci a snahu záchranářů na místě vážným zraněním podlehl. Podle slov Martiny Joklové byla u muže nařízena pitva. Nelze vyloučit, že se mu při sjezdu udělalo špatně. Lékař totiž při prvotním ohledání zjistil, že cyklista měl před úmrtím zdravotní komplikace.