Hvězdárna promítá českou klasiku. Stavte se!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vítejte na jižní Moravě. Je těsně před koncem války a dva rakouští zběhové donutí Kristu, aby je odvezla na žebřiňáku do Rakouska. A protože ona válku nenávidí, přemýšlí celou cestu o jejich vraždě. Je vám ten děj povědomý? Samozřejmě, však se jedná o českou klasiku Kočár do Vídně.

Děj filmu vás zavádí na jih Moravy v roce 1945. Dva zběhové donutí hlavní hrdinku Kristu, aby je na svém žebřiňáku odvezla do Rakouska. Ta ovšem nenávidí nejen je, ale i celou válku. Vzala jí totiž manžela. A tak vede vojáky špatným směrem a cestou plánuje jejich vraždu. Zbavuje je zbraní, je k nim nepříjemná a čeká na příležitost. Když se její plán prozradí, zaženou ji zběhové do lesa a s povozem ujedou. Krista je dostihne ve chvíli, kdy je starší z vojáků následkem zranění mrtev a mladší mu kope hrob. Teď má Krista konečně šanci ho zabít. Zvládne to? Plni bolesti a osamění jsou na tom vlastně oba stejně. Nakonec si vyčerpaní usínají v náručí.

A co je čeká ráno? To uvidíte v prostorách Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích 5. října. Film režiséra Karla Kachyni Kočár do Vídně začíná v 18 hodin.