Střet osobního auta s vlakem na Strakonicku si vyžádal život

Při nehodě osobního automobilu s vlakem na Strakonicku zemřel člověk (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

STRAKONICKO – V pátek v odpoledních hodinách došlo na železničním přejezdu u Čejetic na Strakonicku k tragické nehodě. Střetlo se zde osobní auto s vlakem. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Povolán byl také vrtulník. Řidič automobilu bohužel zemřel.

Jak uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová, nehoda se stala krátce před čtvrtou hodinou odpolední na železničním přejezdu u Čejetic na Strakonicku.y Na místo byly vyslány dvě posádky ze Strakonic a vrtulník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Řidič osobního byl po nárazu z vozu katapultován a následkem závažného úrazového mechanismu u něj došlo k selhání životních funkcí. Svědkové nehody muži poskytovali první pomoc v podobě masáže srdce až do příjezdu záchranářů, kteří na ni navázali s profesionální resuscitační péčí v plném rozsahu trvající desítky minut. Bohužel i přes naše maximální vynaložené úsilí muž svým mnohačetným zraněním na místě podlehl,“ popsala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. „Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému,“ doplnila Krausová.