Muž střílel na cizí fenu, která mu honila na dvoře slepice. Zadržela ho zásahovka

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PRACHATICKO – Případ týrání zvířete surovým nebo trýznivým způsobem aktuálně řeší kriminalisté na Prachaticku. Obvinili z něj muže, který střílel po cizí feně knírače středního, jež mu vnikla do výběhu slepic. Na psa několikrát vystřelil. Ten utrpěl natolik závažná zranění, že ho musel veterinář utratit. Střelce z jeho domu odvedla zásahová jednotka.

Jak informovala policejní mluvčí Martina Joklová, prachatičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili usnesením trestní stíhání pětadevadesátiletého muže z Prachaticka. „Poslední srpnový den v odpoledních hodinách v jedné malé obci na Vimpersku tento muž zjistil po návratu z práce domů, že mu cizí pes útočí na jeho slepice. Z tohoto důvodu si vzal svou vzduchovou zbraň s puškohledem značky Vixen, ráže pět a půl milimetru a z okna domu několikrát na psa zezadu vystřelil. Následně za psem vyběhl na dvorek, kde po něm opětovně střílel, načež pes utekl z výběhu pro slepice ven a dál ze dvora do vsi,“ popsala Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mladá fena plemene knírač střední útokem utrpěla rozsáhlá střelná poranění. „Zranění by měla podle veterináře za následek trvalé poškození zdraví a smrt. Z tohoto důvodu musela být odborně usmrcena. Obviněný se tedy tímto jednáním dopustil týrání zvířete surovým nebo trýznivým způsobem,“ sdělila policejní mluvčí.

Minulý týden obviněného zadrželi v jeho domě policisté ze zásahové jednotky. „Muže následně předali prachatickým kriminalistům. Ti na místě provedli domovní prohlídku, při které zajistili celkem dvě zbraně, včetně té, se kterou byl skutek spáchán,“ doplnila k případu Joklová.

Obviněný je dále vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na šest let.