AKTUALIZUJEME: Na Strakonicku srazil vlak skupinu lidí. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

Vlak u Bělčic totiž srazil skupinku lidí (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

STRAKONICKO – (AKTUALIZOVÁNO) Na Strakonicku došlo dnes dopoledne k tragické nehodě. Vlak u Bělčic srazil skupinku lidí. Na místě jsou podle informací policie dva mrtví a další lidé utrpěli zranění.

K tragické události došlo v úterý 3. října v půl desáté dopoledne nedaleko obce Bělčice na Blatensku. „Soupravový vlak, jedoucí ve směru od Bělčic na Blatnou provádějící manipulační jízdu srazil čtyři dělníky správy železnic, kteří prováděli údržbu železnice. Policisté provedli u strojvedoucího dechovou zkoušku i test na přítomnost jiných návykových látek, vše negativní. Příčinu této tragické dopravní nehody, budou zjišťovat kriminalisté územního odboru Strakonice, ve spolupráci s drážní inspekcí,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo byly okamžitě vyslány tři pozemní posádky Jihočeského kraje, jedna výjezdová skupina záchranářů ze Středočeského kraje a vrtulníky letecké záchranné služby z Plzně a Českých Budějovic. Záchranáři na místě nalezli čtyři zraněné. Jak uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková, dva muži bohužel utrpěli zranění neslučitelná se životem a zasahující lékaři tak mohli pouze konstatovat jejich smrt.

„Další dva muži utrpěli těžká mnohačetná poranění, která je bezprostředně ohrožovala na životě. Zdravotníci jim poskytli intenzivní přednemocniční neodkladnou péči včetně farmakoterapie a stabilizace vitálních funkcí napojení na umělou ventilaci. Pacienti byli následně transportováni na ARO posádkami letecké záchranné služby do Plzeňské fakultní nemocnice a do Nemocnice České Budějovice. Stav obou mužů je vážný,“ sdělila Kafková.

Vlak u Bělčic totiž srazil skupinku lidí (zdroj ZZS Jihočeského kraje)
Vlak u Bělčic totiž srazil skupinku lidí (zdroj ZZS Jihočeského kraje)