Rekonstrukce lávky na Vltavě-střed v Českých Budějovicích se odkládá

ilustrační foto (zdroj FB Město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vedení českobudějovické radnice odložilo na příští rok plánovanou rekonstrukci lávky u zastávky Vltava-střed. Lávku využívá při cestě do školy mnoho dětí a při jejím uzavření by mohla být ohrožena jejich bezpečnost. Děti by totiž musely využít přechodu pro chodce, který ale vede přes frekventovanou silnici.

„Po zkušenostech s opravou lávky u Stromovky přes silnici I/3 jsme lávku Vltava-střed prozkoumali pomocí sond. Ty ale zjistily větší poškození, než jsme původně čekali, což by znamenalo prodloužení prací a nemohli bychom tedy slíbit dokončení rekonstrukce v plánovaném termínu,“ řekl náměstek primátorky Lubomír Bureš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Bureš také uvedl, že původně byla oprava lávky plánovaná po částech tak, aby byl umožněn pohyb chodců. S takto omezeným provozem ale nesouhlasila Policie České republiky. „Teď by to tedy znamenalo lávku uzavřít celou a na delší dobu a to je pro nás v době školního roku, kdy lávku využívají děti, které chodí do školy, nepřijatelné. Vzhledem k tomu, že poškození, která tam jsou, nijak neomezují statické vlastnosti lávky a nevyžadují tedy rychlý zásah, považujeme za nejlepší řešení odložit rekonstrukci až příští rok a to do období školních prázdnin, abychom zajistili co největší bezpečnost dětí. Zároveň navrhneme taková opatření, aby byl umožněn bezrizikový přechod všech chodců přes silnici,“ vysvětlil náměstek primátorky.

Rekonstrukce lávky na Strakonické u Möbelixu se uskuteční v původním termínu od 9. října 2023.