Silný vítr poškodil památnou lípu v Semicích na Písecku

Silný vítr způsobil pády stromů, ušetřena nebyla ani památná lípa v Semicích (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSECKO – Silný nárazový vítr doprovázený lijákem, který Písek zasáhl v noci z úterý na středu, za sebou zanechal popadané stromy, polámané větve a nemalé škody na majetku. Vítr bohužel poškodil také památný strom Semická lípa. Ten přišel o tři čtvrtiny výšky.

Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, pod náporem větru spadl strom například v Lipové aleji či v Pažoutově ulici. Silný vítr značně poškodil i památný strom Semická lípa, který přišel o tři čtvrtiny výšky a v koruně se zlomilo mnoho větví. „Odbor životního prostředí udělá maximum pro to, aby byla lípa alespoň v podobě torza zachována. Strom zhodnotí arborista a rozhodne, za jakých podmínek jej bude možné nechat na stanovišti,“ řekl koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň.

Silný vítr způsobil pády stromů, ušetřena nebyla ani památná lípa v Semicích (zdroj mesto-pisek.cz)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem k množství popadaných stromů nebylo možné všechny odklidit během středečního dne. „Odbor životního prostředí řeší všechny případy v součinnosti s městskými službami i hasiči, kteří se na odstraňování stromů intenzivně podílejí. Žádáme proto o trpělivost,“ dodala mluvčí písecké radnice.