V Hluboké nad Vltavou hořel rodinný dům. Hasiči z něj vynesli muže i jeho psa

požár rodinného domu v Hluboké nad Vltavou (zdroj HZS Jihočeského kraje)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly dnes v noci v Hluboké nad Vltavou v Právní ulici. Hořel zde rodinný dům. Požár se podařilo zastavit, nicméně ložnice vyhořela kompletně. V době požáru byl uvnitř muž, kterého museli hasiči vynést. Ve vážním stavu byl transportován do nemocnice.

Jak uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů, na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice České Budějovice, jednotky dobrovolných hasičů obcí Hluboká nad Vltavou a Zliv a jednotka podnikových hasičů Správy železnic České Budějovice. „V době příjezdu hasičů šlehaly plameny z jednoho z oken. Jednotkám se podařilo požár zastavit, aby se nedostal do střechy domu. Ložnice však vyhořela kompletně,“ popsala mluvčí hasičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z hořícího domu pak hasiči vynesli jednu osobu, které poskytli kyslíkovou terapii. Následně si ji převzali zdravotníci. „Můžeme potvrdit, že u nočního požáru zasahovaly také dvě posádky Zdravotnické záchranné služby včetně lékaře. V péči jsme měli staršího muže, který se intoxikoval zplodinami hoření. Po transportu do sanitního vozu u něj došlo ke zhoršení stavu a poruchám vědomí. Záchranáři mu zajistili žilní vstup a podali kyslík, po jehož podání se stav muže upravil. Ve vážném stavu byl následně převezen do českobudějovické nemocnice,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. Hasiči z domu zachránili také psa.

Škoda činí 900 000 korun. „Uchránili jsme majetek v hodnotě čtyři miliony korun. Příčinu vzniku požáru budeme šetřit,“ dodala mluvčí hasičů Vendula Matějů.