Prachatická nemocnice pozastavila očkování proti Covidu. V Písku vypsali mimořádný termín

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRACHATICE – Nemocnice v Prachaticích v současné době nebude pro malý zájem vypisovat další termíny očkování proti nemoci Covid-19. Podle vedení je to pro ní v tuto chvíli neefektivní. Oproti tomu písecká nemocnice dnes odpoledne přidala termín, na který je možné přijít bez registrace.

Očkovací termín v prachatické nemocnici byl vypsán na úterý 10. října 2023, kdy se očkovalo novou vakcínou Omicron XBB. „Do naší ambulance přišlo pouze třicet osob, což je pro nás silně neefektivní. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto, že další termíny se vypisovat nebudou. Jsme ale dohodnutí se dvěma soukromými praktickými lékařkami, MUDr. Vladimírou Šmajclovou a MUDr. Irenou Čerklovou, které mají své ambulance v prostorách prachatické nemocnice. Ty případné zájemce proočkují ve své ambulanci,“ uvedl ředitel nemocnice Michal Čarvaš. Nemocnice by se připojila a začala pravidelně očkovat pouze v případě zvýšeného zájmu, nebo pokud by se opakovala pandemie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V tuto chvíli je doporučováno, aby zájemci o novou vakcínu oslovili svého praktického lékaře. Vedení prachatické nemocnice situaci sleduje a bude se podle potřeby přizpůsobovat potřebám pacientů i vývoji případných agresivních mutací onemocnění Covid-19. Aktuální informace vždy zveřejňuje na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Písecká nemocnice přidala mimořádný termín

Standardně by měli očkovat proti COVID-19 praktičtí lékaři. V písecké nemocnici provádí očkování proti Covid-19 Očkovací centrum infekční ambulance umístěné v pavilonu za parkovištěm před vjezdem do nemocnice. S ohledem na velký zájem organizujeme mimořádné očkování pro zájemce bez registrace dne 17. října 2023 v čase od 13:00 do 15:00 v Metabolické poradně Oddělení klinické biochemie v pavilonu Q 2. patro.